o autorovi

Jmenuji se  Petr Kozák, narodil jsem se v roce 1987 v Praze, přesto jsem se však během dětství zamiloval do krajiny Česko-Saského Švýcarska a Lužických hor, kam jsem jako malý jezdil na chalupu.

Tato magická krajina byla impulzem k začátkům mého fotografování, které se velmi rychle stalo velkou zálibou. Krásy tohoto kraje fotím od roku 2012 a využívám každé volné chvíle k cestě do Zadní země (jak se tomuto kraji říká).

Nikdy jsem neměl rád ranní vstávání a až fotografování mě k němu donutilo, jelikož není nad to si vychutnat východ slunce z výšek a skal, kdy se pod vámi líně povaluje mlha a první paprsky ozáří krajinu kolem vás. Během fotografování jsem poznal spousty krásných míst a i super přátel se stejným zájmem. Doufám že se vám mé fotografie budou líbit a zpříjemní vám den.

Používaná technika

Pryč jsou ty začátky, kdy jsem k focení využíval FujiFilm HS 30EXR, což byl vynikající ultrazoom fotící do RAWu, nicméně zrcadlovce se nevyrovnal (hlavně kvůli menší velikosti snímače). Proto jsem sáhl rovnou po Nikonu D800, který používám dodnes. S ním jsem si pořídil i univerzální objektiv Nikon 24-85, se kterým jsem si první rok bez problémů vystačil (později jsem jej nahradil skvělým univerzálem Tamron 24-70). Bohužel nekreslil paprsky slunce tak, jak bych si představoval, což bylo impulzem k nákupu dalších skel, převážně těch s pevným ohniskem, které mají už ze své podstaty vždy o něco lepší kresbu než objektivy typu zoom. Prvním z nich byl Nikon 20mm, který dodnes používám ze všech nejraději. Později i Nikon 28mm a Tamron 70-300mm pro focení detailů v dálce. K tomuto mám ještě stativ s trojcestnou hlavou značky Manfrotto. S touto výbavou fotím již několik let a doufám že mi ještě nějaký ten čas vydrží 🙂